5 potravin, které detoxikují naše tělo

Nezdravé či průmyslově vyráběné potraviny mohou zanášet naše tělo látkami, které jej nutí postarat se o jejich odstranění. Tyto látky mohou mít za následek například mastnou pokožku, problémy se zažíváním nebo jiné zdravotní problémy nejrůznějšího typu. Jaké potraviny mohou pomoci k pročištění našeho těla? To se dozvíte v následujících několika řádcích.

1) Zázvor

Zázvor je využívaný zejména v asijské kuchyni – jeho oddenek se používá jako koření. Jeho požívání příznivě působí na celkové trávení, má protizánětlivý účinek, stimuluje krevní oběh a dokáže člověka nabudit. Velmi oblíbeným je zázvorový čaj, který nám pomůže nejen během období nemocí.

2) Koriandr

Další asijskou specialitou je koriandr, který se také používá jako koření. Jedná se o velmi účinnou detoxikační rostlinu, která napomáhá k vylučování toxických látek a těžkých kovů z těla, jako mohou být například rtuť či olovo. Mimo to ničí střevní parazity, povzbuzuje činnost nervového systému a má protizánětlivé účinky.

3) Česnek

Většina z nás nejspíš tuší, že je česnek velice zdravá rostlina. Dokáže působit jako přírodní antibiotika, působí proti vnitřním parazitům a plísním, poskytuje protizánětlivé účinky a pozitivně ovlivňuje činnost celého krevního oběhu. Doplňte svůj jídelníček o kvalitní český česnek, jehož síla dokáže správně dochutit naše pokrmy.

4) Citrón

Snadno dostupné ovoce, které je vynikajícím zdrojem vitamínu C. Dále pak posiluje imunitní systém, má protizánětlivé účinky a nabízí se jako antioxidant. Nejen v období detoxikace nebo nemoci je doporučeno vypít ráno sklenici vody s citrónem, čímž nastartujeme naše tělo a podpoříme imunitní systém.

Více o citronu si přečtěte v článku: Zajímavosti o citronu

5) Červená řepa

Řepa je považována mnohými za „superpotravinu“. Tato zelenina tělu poskytuje  široké spektrum vitamínů a minerálů. Díky svému složení podporuje regeneraci těla a funguje jako antioxidant. Mimo tyto výhody také podporuje vylučování toxických látek z těla ve střevech, podílí se tedy přímo na detoxikaci našeho těla. Vhodným a chutným způsobem konzumace může být osvěžující salát.

Jak konzumovat zdravé potraviny? Velmi jednoduchým a chutným způsobem je smoothie. Poradíme Vám jak na zdravé smoothie. Podívejte se na Smoothiemix.cz