Co jsou superpotraviny

Jak superpotraviny definovat? Konkrétní definice superpotravin ( anglicky supefoods ) není jednoznačná. Jde o potraviny, které jsou bohaté na vitamíny, minerální prvky, stopové prvky, aminokyseliny, enzymy, vlákninu, antioxidanty a další složky.

Proto jsou vítaným doplněním a obohacením jídelníčku pro všechny, co chtějí žít zdravě a pomoci svému tělu.

Proč jsou superpotraviny tak vyjmečné?

Výjmečnost superpotravin

Obsahují neobyčejné množství vitamínů, minerálů, antioxidantů, enzymů, koenzymů, proteinů, stopových prvků, esenciálních mastných kyselin a  vlákninu.

Jaké mají superpotraviny neboli supefoods účinky?

Mají schopnost zvyšovat energii, vitalitu, sílu, povzbuzují imunitní systém, zvyšují produkci serotoninu, zlepšují sexuální aktivitu a detoxikují organismus. Dá se o nich obrazně říci, že vyživují tělo zevnitř. Superpotraviny pomáhají vyživovat mozek ( Brain food ), kosti, svaly, zuby, nehty, kůži, srdce, játra, ledviny, plíce a reprodukční systém.

Je třeba si říci, že nejde o léky. Jsou to zkrátka potraviny, které by jsme díky svému složení a vlastnostem měli zařadit do svého jídelníčku a oni se za to “odmění” pozitivním účinkem na náš organismus.

Superpotraviny je možné přidávat do různých jídel, ranních kaší nebo je využít jako jednu z přísad do oblíbeného smoothie.

5 tipů na superpotraviny

Aloe Vera

Aloe Vera napomáhá ke zvýšení přirozené obranyschopnosti organismu. Podporuje i jeho pročištění a přispívá k normální činnosti gastrointestinálního traktu.

Chia semínka

 Allnature Chia semínka 1000g

  • Chia semínka významně snižují hladinu cukru v krvi, dokonale zasytí a dodá organismu spoustu důležitých látek a vitaminů.
  • Účinně pomáhají prodlužovat proces přeměny zkonzumovaných cukrů na glukózu, proto se nedostavuje tak silný pocit hladu při následném poklesu hladiny cukru v krvi.

Acai berry

Acai berry je bobulovité ovoce tmavě modré barvy obsahující vyrovnaný zdroj bílkovin, sacharidů, zdravých tuků, vlákninu, vitaminy, minerály a 12 polyfenolů působících jako silné antioxidanty

Spirulina

Spirulina je jedinečná zelená sinice. Pěstuje se ve sladkovodních jezerech. Pro své jedinečné vlastnosti a vysokou výživovou hodnotu byla běžnou součástí stravy již u Aztéků. Obsahuje ještě vyšší množství bílkovin než chlorella, dále obsahuje vysoké množství chlorofylu, vitaminů, minerálů a dalších přírodních aktivních látek.

Kustovnice čínská

Kustovnice čínská je považována za symbol zdraví, pohody, síly, vytrvalosti, krásy, sexuální potence a touhy.

Goji – sušené plody kustovnice čínské (Lycium chinensis). Obsahují 18 druhů aminokyselin, včetně všech osmi esenciálních, (např. tryptofan či isoleucin) a až 21 stopových prvků (např. zinek, železo, měď, vápník, germanium, selen a fosfor). Goji jsou jedním z nejbohatších zdrojů karotenoidů ze všech známých plodů na zemi (což naznačuje už jejich jasně červená barva).

 

Často je k superpotravinám také zařazován mladý ječmen,  různé druhy ořechů a semínek / např. lněné, slunečnicové, dýňové semínka/, exotické ovoce (avokádo, granátové jablko, mango, kiwi) nebo lesní ovoce jako jsou maliny, ostružiny, brusinky a borůvky.

Kam dále?

Přečtěte si také články:

Které ovoce a zelenina je nejbohatší na antioxidanty?

16 nejzdravějších potravin

 

 

 

Blendea SUPERGREENS, zelená směs plná bio superpotravin

Blendea SUPERGREENS je směsí zeleného ječmene, mladé pšenice, chlorelly a spiruliny.

Tyto superpotraviny detoxikují organismus, zlepšují trávení, posilují imunitu, zabraňují překyselení a omezují pocit únavy.