Snažíte se zhubnout a zlepšit svou postavu i zdraví? Přemýšleli jste někdy, jestli nějaká potravina dokáže spálit přebytečný tuk? V následujících několika řádcích vám přinášíme přehled potravin, které podpoří spalování tuků a dopomohou tak k vytvoření zdravé a vitální postavy.
Chia semínka

Tato superpotravina je zdrojem velkého množství minerálu a mimo podpory spalování tuků zlepší také vaše zdraví. Chia semínka napomáhají hubnutí zejména díky své vlastnosti bobtnání v tekutině a tím potlačí pocit hladu.

Tajemství Chia semínek

Tato super semínka hojně využívali již staří Myaové a Aztékové v Jižní Americe. Chia jsou bohaté na antioxidanty, vápník, minerály a omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Pomáhají proti únavě i pocitu hladu. Představují vynikající zdroj energie …

Chilli

Během konzumace chilli se člověku lehce zvýší tělesná teplota a tím je podpořeno spalování tukových zásob. Chcete-li okořenit váš pokrm něčím peprnějším, je chilli tou správnou volbou. Kvalitní pepř nabízí obdobné účinky.

Skořice

Skořice podporuje spalování tuků a může posloužit jako skvělé ochucovadlo v časech vaší diety. Mimo to je zdrojem antioxidantů, což je prospěšné pro naše tělo. Vhodnou volbou snídaně může být například ovesné vločky, jablko a skořice.

Zelený čaj

Kvalitní zelený čaj má podobné účinky jako například káva. Mimo mentálního nabuzení nabízí také zvýšení spalování tuků a dodá tělu prospěšné antioxidanty. Je však nutno volit kvalitní zelený čaj, ideálně ze specializovaného obchodu.

Avokádo

I když je tento druh ovoce zdrojem tuků, podporuje hubnutí a to kvůli tomu, že se jedná o zdravé tuky. Z avokáda lze vytvořit různé variace sladkých i slaných pokrmů, které dokážou účinně zahnat hlad i chuť na sladké.

Více o avokádu, které je často zařazováno mezi moderní superpotraviny, si přečtěte více v článku: Avokádo a jeho využití a příznivé účinky. 

Hořká čokoláda

Možná to zní trošku překvapivě, ale také čokoláda výrazně podporuje spalování tuků. Musí se jednat o kvalitní hořkou čokoládu s vysokým obsahem kakaa, proto se vyvarujme klasických „sladkých“ čokolád ze supermarketu. Jedna či dvě kostičky této kvalitní čokolády zaženou chuť na sladké, dodají tělu prospěšné látky a dopomohou vám k vysněné postavě.

Zázvor

Zázvor nabízí spoustu benefitů, ze kterých můžeme jmenovat například protizánětlivé účinky, podporu trávení a prevenci rakoviny tlustého střeva. Dále díky své pikantnosti podporuje spalování tuků a může být vhodným způsobem, jak podpořit vaše hubnutí.

Na závěr je potřeba zmínit, že uváděné potraviny jsou pouze podporou při hubnutí. Pro správné výsledky je potřeba dodržovat dietní jídelníček, který můžete podpořit pohybovými aktivitami a teprve pak nastupují na scénu tyto potraviny, které vám dopomohou k ještě lepším výsledkům a vysněnému tělu.

Daniel Tran – autor článku
12 TOP surovin pro detoxikaci organismu

12 tipů na velmi prospěšné potraviny pro zdraví. Můžete je využít v rámci detoxikace organizmu nebo je zařadit do běžného každodenního jídelníčku.