O čem se často diskutuje? Co při správném použítí pomáhá a při nesprávném a nadměrném použití škodí? Co můžete koupit v lékárně, ale pokud to kouříte riskujete? Co to je? Určitě znáte odpověď na tyto otázky: Konopí.

Jak říká majitel obchodu Carun.cz Jiří Stabla:

” Pokud je konopí čisté a užíváno s rozmyslem, můžeme ho považovat za jednu z nejcennějších medicín, jaké má lékařství k dispozici.”

Podle veřejně dostupných údajů využívají konopné přípravky lékaři z celého světa při léčbě artrózy a revmatismu. Konopí také pomáhá epileptikům a lidem trpícím zákeřnou Parkinsonovou nemocí, dále se používá při léčbě anorexie i kožních nemocí jako jsou lupénka a atopický ekzém a dalších kožních nemocí.

 

Untitled design(36)

Velmi časté je  zevní užití ve formě mastí s obsahem výtažku z celé rostliny konopí, z nichž je doporučována Konopná mast Carun, příznivě působí při léčbě široké oblasti kožních potíží, kromě zmíněných, jsou to i akné, opruzeniny, opary, odřeniny, popáleniny, bodnutí hmyzem, ale také při bércových vředech.

Kde dále pomáhá konopí? Dnes konopí legálně užívají nemocní se zeleným zákalem, roztroušenou sklerózou, AIDS, artritidou a mnoha dalšími nemocemi ve Velké Británii, některých státech USA či Kanadě a dalších zemích po celém světě. Jaké masti a přípravky může volně zakoupit?

Firma Carun nabízí kvalitní konopnou kosmetiku a potravinové doplňky obsahující konopí. Konopné prostředky a potravinové výrobky Carun jsou dnes jedny z nejžádanějších a nejznámějších v České republice.

Carun je výhradně českou výrobní a obchodní společností, nabízející široký sortiment prověřených odborně připravených produktů z konopí. Zdravotnické prostředky vyrábí v nejpřísnějších farmaceutických podmínkách podle ISO 13485. Zárukou kvality je také stálost kvalitní české suroviny a přírodních bio pěstovaných ingrediencí.

Do sortimentu konopné kosmetiky patří:

Konopný pleťový krém

Konopný pleťový krém

  • Konopné masti a krémy – Například Pleťový krém Carun obsahuje konopný olej a také extrakt, je bohatý na látky zvané cannabinoidy, (látky, které se nachází pouze v rostlině konopí) především pak na Cannabidiol, který má řadu pozitivních farmakologických účinků. Především jsou to protizánětlivé a antibakteriální schopnosti.
  • Konopné mýdlo
  • Konopný tělový a pleťový olej
  • Konopný intimní mycí gel
  • Konopnou zubní pastu

V sortimentu Konopné potraviny najdete:

Určitou zajímovastí je Konopné víno – Moravské zemské víno s přídavkem konopí. Konopné víno Carun je ryzlinkový typ vína obohacený bio extraktem ze semen a z nadzemní části rostliny konopí.

Více informací a kompletní nabídku naleznete na www.carun.cz

Pozor na rozdíl mezi legálními výrobky obsahující konopí a často zmiňovanou marihuanou. Marihuana je droga, která se získává usušením květenství samičích rostlin konopí s obsahem nad 0,3 % THC. V České republice je legální pouze na lékařský předpis. Vše zajímavě popsáno na wikipedii – přečtěte si zde …

zdroj a foto: Carun.cz