Matcha čaj – jemně mletý japonský čaj

Matcha tea, neboli zelený čaj, se v poslední době stal velmi populární, a to včetně doplňků stravy, čajů, či dokonce moučníků, které se objevují v obchodech se zdravou výživou, nebo některých kavárnách.

Tento zelený čaj krášlí přírodu na Čajovníku čínském, který roste v Japonsku. Pěstitelé pokrývají své čajovníky přibližně 30 dnů před sklizní, aby tento zdraví prospěšný keř ukryli před přímým slunečním zářením. Pokrytí keře zvyšuje produkování chlorofylu, nabývá na obsahu aminokyselin a dává listům tmavší zelený odstín.

Poté, co budou listy Čajovníku sklizeny, stopky i dužiny budou odstraněny a listy budou rozemleté do finální práškové konzistence známé jako Matcha tea.

Existuje několik studií o čaji Matcha, které odhalily velkou škálu výhod v pomoci ochraně jater, podpoře zdraví srdce a dokonce pomoci při hubnutí.

Tento článek vám prozradí několik zdravotních přínosů čaje Matcha, který je založený na důkazech.
Bohatý na antioxidanty

Čaj Matcha, je bohatý na katechiny, které jsou známé jako přírodní antioxidanty. Antioxidanty pomáhají v ničení škodlivých radikálů, které mají tendenci poškozovat buňky a způsobovat chronické onemocnění.

Když prášek Matcha smícháte s horkou vodou, prášek vyloučí více katechinů (antioxidantů), než když jej namočíte do studené vody, nebo ho přidáte do moučníku. Podle některých průzkumů je počet katechinů v Matcha až 137krát vyšší, než u jiných druhů zeleného čaje. 

Ochrana jater

Játra jsou životně důležitý orgán pro zdraví člověka, který pomáhá vyplavovat toxiny a zpracovává živiny.

Výzkumníci, kteří se zabývají onemocněním jater, podávali lidem po dobu 90 dnů, 80 osobám 500 mg extraktu ze zeleného čaje.

Po 12 týdnech čaj výrazně snížil hladiny enzymů obsažené v játrech. Zvýšené hladiny enzymů ukazují na poškození jater. 

Prevence rakoviny

Díky vysokému obsahu katechinu má Matcha silné protirakovinné vlastnosti. Podle studií extrakt snižuje velikost nádoru a zpomaluje růst buněk u rakoviny prsu, prostaty aj. Dále pak bojuje proti rakovině kůže, plic a jater. 

Snižuje onemocnění srdce

Onemocnění srdce, je jedna z hlavních příčin úmrtí na celém světě.

Ukázalo se, že čaj Matcha snižuje špatný LDL cholesterol, který může zvýšit riziko onemocnění srdce.

Pitím zeleného čaje snížíte riziko onemocnění srdce a mrtvice. Pokud zkombinujete pestrou stravu se zdravým životním stylem, konzumace čaje udrží vaše tělo zdravé a ochrání vás před různými nemocemi. 

Úbytek na váze

Tvrzení podle mnoha klinických studií ukázala, že čaj z Matchy, stejně jako zelený čaj, pomáhá udržet váhu, urychluje metabolismus a během mírného cvičení spaluje tuky o 17 procent rychleji.

Samozřejmě i v této situaci nezapomínejte čaj Matcha kombinovat se zdravou stravou a aktivním životním stylem. 

Dávkování čaje Matcha

Doporučené množství čaje, jsou dva šálky Matcha tea denně. Ptáte se, jak tento zázračný čaj připravit? Je to velmi jednoduché.

Krok první:

Nad 200 mililitrový hrnek dáte velmi jemné sítko, do kterého nasypete jednu až dvě čajové lžičky prášku Matcha.

Krok druhý:

Přesátý prášek zalijeme horkou vodou. Pro dosažení těch nejlepších výsledků, je nejideálnější použít vodu těsně před varem.

Krok třetí:

Zalitý čaj metličkou dobře rozmíchejte.

Krok čtvrtý:

Nyní si můžete vychutnat svůj lahodný čaj.

Bio Matcha Premium Ceremony

Bio Matcha Premium Ceremony dodává vzpruhu, zlepšuje metabolismus tuků a celkovou koncentraci.

Empower Supplements je značka přírodních potravinových doplnků, které vyrábí česká firma Empower Company

 

Matcha ADVANCE – prémiová BIO kvalita

Matcha ADVANCE je čaj matcha nejvyšší ceremoniální kvality s certifikací BIO.

Kvalitu Matcha ADVANCE je dokládá taktéž certifikace BIO kvality Ceres. Je pěstována v ekologicky čistém prostředí za přísně kontrolovaných podmínek.

 

Allnature Premium Matcha Tea

Prášek z čajových lístků Premium Matcha Tea obsahuje řadu účinných látek. Matcha podporuje spalování, po konzumaci čaje bude spalování vašeho těla až 4x rychlejší, proto je čaj často vyhledáván osobami s redukční dietou.

 

Arche Bio Zelený čaj Sencha Matcha

Tradiční japonská čajová směs ze zeleného čaje Sencha a jemného čaje Matcha představuje unikátní čajové potěšení pro všechny milovníky kvalitních čajů.

Pro chvíle pohody a klidu u šálku prvotřídního čaje.

BIO Matcha tea Premium 200g

Matcha tea  je  nejstarší odrůdou zastiňovaných japonských zelených čajů, které se tradičně, více než 800 let, používají při zenových budhistických  obřadech.

Čaj Matcha obsahuje nejvyšší koncentraci antioxidantů v porovnání se všemi doposud známými přírodními druhy ovoce a zeleniny.

Samurai shot – matcha booster

MATCHA BOOSTER – Inspirováno moderní japonskou kulturou. Kombinuje extrakty dvou zelených čajů – Sencha ve spojení s čajem Matcha vzájemně umocní své účinky a vynikne silná listová chuť se zdravou sladkostí hruškového koncentrátu.

KETODIET Proteinový nápoj Matcha tea

Proteinový nápoj Matcha tea KetoDiet představuje sypkou směs v prášku k přípravě nápoje s vysokým obsahem bílkovin a nízkým obsahem cukru.

KetoDiet Matcha Tea je proteinový nápoj s obsahem 100% BIO zeleného čaje pocházejícího z Japonska. Tento chutný nápoj KetoDiet Matcha Tea je skvělou svačinkou s minimem sacharidů a bez lepku.

Listy čaje se rozemelou na prášek a našlehají se s horkou vodou a takto se pijí. Takto připravený čaj je až 10x silnější než klasický zelený čaj.

Tento zelený prášek se dá také použít do různých teplých či studených nápojů, při výrobě čokolády nebo zmrzliny. Vyzkoušejte matcha zelený čaj v prášku i vy!

Matcha Puding

Budete potřebovat:

Zahřejte mléko s cukrem. V trošce studeného mléka rozmíchejte puding a nalejete do ohřátého mléka. Za stálého míchání nechte vařit 2 minuty. Nasypte chia semínka, promíchejte a nalejte do sklenice, do které předtím vložit připravené ovoce. Po vychladnutí dozdobte zakysanou smetanou a dalšími kousky ovoce.

 

Matcha Ananas smoothie

Jednoduché, osvěžující a zdravé smoothie

Budete potřebovat:

  • 2 g čaje Matcha
  • 2 kolečka čerstvého ananasu
  • 2 dl vody
  • pár lístků máty

Všechny suroviny dejte do smoothie mixéru a rozmixujte. Pro osvěžení můžete přidat pár kostek ledu.