Co myslíte, z jakého důvodu lidé nejčastěji selhávají? A co je to vlastně neúspěch, existuje vůbec? Představte si například, že celý život bojujete s lehkou nadváhou, sníte o perfektní postavě, uděláte první krok a začnete cvičit. Po třech týdnech stoupnete na váhu a zjistíte, že máte konečně dvě kila dole, změříte si obvod v pase a rozplýváte se nad úbytkem 3 centimetrů. Jaké jsou vaše pocity? Jaká je reakce vašich nejbližších a vašeho okolí?

Dočkáte se nejspíše pochvaly, povzbuzení k další akci nebo dokonce obdivu. Ano, takhle vypadá úspěch. Už totiž nestojíte před svým snem, jako před vzdálenou vidinou. Už jej pomalu a jistě naplňujete…žijete!

A teď vám řeknu, jak lehce můžeme tento výsledek přehodnotit na neúspěch. Zkuste si do stejného příběhu dosadit jednoduché slovo „jen“: Zhubl jsem jen 2 kila, jen 3 cm v pase. Očekávání, že výsledky budou lepší, mohou v jednom okamžiku obrátit celou situaci naruby.

A přestože jsme na dobré cestě, přijde zklamání a demotivace pokračovat dál. Proč? Stejný člověk, stejný příběh, stejný výsledek, ale jiný postoj! To, jak svůj život prožíváme, je totiž zrcadlem našeho postoje.

Už vidíte, jak tenká hranice může být mezi úspěchem a neúspěchem? Víte, v čem je zásadní rozdíl? Neúspěch existuje pouze v naší hlavě a pouze my rozhodujeme o tom, zda se nám daří, nebo ne.

A co když vám v odhodlání jít si za svým snem brání strach? Strach, že to nezvládnete, že neuspějete, že svého snu nikdy nedosáhnete. Dnes vám Tomáš ve svém videu Co když to nevyjde? prozradí, jak v sobě najít zdroj potřebné síly a odhodlání k tomu, abyste překonali i tu nejtěžší bariéru, která dokáže pohřbít vaše sny. Strach z neúspěchu.

Sníte o perfektní postavě? Chcete změnit svůj životní styl? Vyzkoušejte program Výzva 21 dní zdarma a odstartujte svoji životní jízdu, která nezná překážky!

Kdo je autor Výzvy 21 dní:

Jmenuji se Tomáš Jehlička, jsem certifikovaný fitness trenér, motivátor, autor úspěšných online tréninkových programů pro přeměnu postavy Výzva 21 dní a Výzva pro pokročilé a zakladatel společnosti GORILLA Fitness, která vyrábí české doplňky pro sportovní výživu z prvotřídních ingrediencí dle vlastních originálních receptur.