Zelený ječmen, jinak také mladý ječmen, je řazen mezi tzv. zelené potraviny. Do této oblíbené a zdraví prospěšné skupiny potravin, které jsou nabízeny jako potravinové doplňky stravy patří kromě mladého ječmenu také chlorella, spirulina a mladá pšenice.

Čím jsou zelené potraviny prospěšné

Zelené potraviny obsahují vlákninu, kterou potřebujeme pro dobrou funkci trávicího systému, podporují tedy lepší trávení. Dále obsahují enzymy, které mají vliv na metabolismus a imunitu.

Mladý ječmen a chlorella působí celistvě, přirozeně, zneškodní škodliviny, které se do těla dostanou často právě i nevhodnou stravou – pomáhají při tzv. detoxikaci ( vyčištění ) organismu od těchto škodlivin.

Jsou zásadotvorné, působí tedy významně při překyselení organismu a upravují zažívání. Mají také vysoký obsah chlorofylu, který zlepšuje krevní obraz, urychluje hojení ran, popálenin, brání zánětům a infekcím.

Zelený ( mladý ) ječmen

Zelený ječmen vyznačuje bohatým obsahem minerálů, vitamínů a aminokyselin.

Z vitamínů jsou významněji zastoupeny vitamín A a vitamín B12, které přispívají k normální funkci imunitního systému. Vitamín B12 je významný prvek pro normální tvorbu červených krvinek.
Z minerálů obsahuje zelený ječmen ve větší míře měď, což je prvek přispívající k ochraně buněk před oxidativním stresem, neboli má antioxidativní vlastnosti. Díky svému zásaditému pH pomáhá také obnovovat acido-alkalickou rovnováhu v těle.

Mladý ječmen se sklízí při výšce 20 – 25 cm, neboť v této fázi má nejvíce živin a aktivních látek. Při délce kolem 40 cm obsah těchto látek v rostlince ječmene silně klesá.

Malé lístky zeleného ječmene se sklidí, opláchnou a následně se začnou lisovat (Vylisovaný kapalný extrakt se následně necelé 2 minuty suší při teplotě 31 °C. Zachováním této teploty se mladý ječmen neznehodnotí a navíc vznikne prášek.

Mladý ječmen se prodává jako prášek nebo je prášek slisován do tablet. Já si pro své užívání vybral zelený ječmen ve formě tablet o firmy TopNatur.

Recenze Zelený ječmen Topnatur

zelený ječmen _ balení zelený ječmen _ tablety

Zelený ječmen značky TOPNATUR je vyrobený ze sušených lístků mladého ječmene. Prášek je slisován do tablet.

Proč tablety? Já osobně je mám raději, lépe se mi polykají než prášek rozředěný ve vodě.

Naopak, kdo si často doma dělá různá zdravá smoothie využije mladý ječmen ve formě prášku, který se snadno přidává do různých smoothie koktejlů.

Tablety zeleného ječmene od Topnatur jsou tmavší zelené barvy, velmi snadno se polykají, velikost tablet ( průměr ) je 1 cm, výška tablety je 0,4 cm. Je chuťově neutrální. Při polykání není v ústech cítit žádná pachuť nebo jiná nepříjemná chuť.

zelený ječmen

  • Složení: Zelený ječmen (Hordeum vulgare), Spirulina (pojivo).
  • Země původu: Taiwan.
zelený ječmen - denní dávka

Zelený ječmen – denní dávka 6 tablet

Užívání, dávkování: 4-6 tablet denně, zapít sklenicí vody.

Zelený ječmen Topnatur v balení:

350 tablet ( což je dávka na 2 měsíce pravidelného užívání )

Pro ty z vás, kdo mají raději práškovou formu, dodává Topnatur zelený ječmen v prášku v balení 150 g.

Zelený ječmen Topnatur doporučuji koupit na Pilulka.cz

Poznámka: zelený ječmen je doplněk stravy. Není náhradou pestré stravy.